Chelsea 3-2 Leeds United: Conor Gallagher postiže pobjednički pogodak u 90. minuti i vodi Bluese u četvrtfinale FA kupa

Bvb borussia dortmund fans club

Conor Gallagher postigao je pobjednički pogodak u zadnjoj minuti kada je Chelsea izvukao dramatičnu pobjedu nad Leeds Unitedom za plasman u četvrtfinale FA kupa.

Činilo se da uzbudljiva utakmica pete runde na Stamford Bridgeu ide prema produžecima prije nego što je engleski internacionalac bio slobodan u šesnaestercu i matirao Illana Mesliera.

Ova pobjeda održava Chelseajeve nade u osvajanje trofeja nakon što su izgubili 1-0 od Liverpoola u finalu Carabao Cupa u nedjelju.

Momčad Mauricija Pochettina vratit će se na Wembley u polufinalu FA Cupa ako u ožujku pobijede kod kuće vodećeg Leicester Cityja u osmini finala Championshipa.

Argentinac je svoju ulogu menadžera započeo u srpnju i osjetio je da se performanse poboljšavaju, ali je momčadi trebalo više vremena.

“Očekivanja su ogromna jer mi smo Chelsea, ali ova momčad mora graditi i graditi samopouzdanje”, rekao je Pochettino. “Jedinstvo počinje rasti, to nije magija, ne možete ga samo stvoriti.

“Teško je zbog očekivanja. Morate pronaći pravu ravnotežu i treba vam vremena kako bi oni mogli nastupiti.

“U protekla četiri tjedna ide nam fantastično, momčad se bori i počinje se ponašati kao momčad.”

Chelsea je rano zaostao kada je pogreška obrane dovela do toga da Mateo Joseph postigne svoj prvi seniorski gol dok je Leeds poveo nakon samo devet minuta.

Ali gosti, drugi u drugom rangu, bili su vodeći samo šest minuta.

Nicolas Jackson je napravio 1-1 niskim udarcem nakon dodavanja Moisesa Caiceda prije nego što je Mykhailo Mudryk doveo Chelsea u vodstvo u 37. minuti, pomešavši povlačenje Raheema Sterlinga u donji kut.

Ipak, Leeds je bio bolja momčad na početku drugog poluvremena i zasluženo je stigao do izjednačenja jer je Joseph postigao svoj drugi pogodak udarcem glavom na stražnju stativu i spojio izvrstan centaršut Jaidona Anthonyja.

Anthony nije mogao iskoristiti dvije prilike za vodstvo gostiju prije nego što se pokazalo da je zamjena Gallagher pobjednik meča.

Pod vatrom Chelsea bitka za pobjedu

Chelsea je osvojio Ligu prvaka 2021. godine, a potom je osvojio i Uefa Superkup i Fifa Svjetsko klupsko prvenstvo.

No završili su tek na 12. mjestu u Premier ligi 2022.-2023., ne uspjevši se kvalificirati za Europu, a ove su sezone 11. i prijeti im opasnost da ponovno izgube kontinentalni nogomet 2024.-25.

Chelsea je potrošio više od milijardu funti na transfere otkako su konzorcij predvođen američkim investitorom Toddom Boehlyjem i privatnom investicijskom tvrtkom Clearlake Capital kupili klub u svibnju 2022. godine.

Međutim, njihovi su igrači bili žestoko kritizirani zbog načina na koji su izgubili finale Carabao Cupa od mlađahne momčadi Liverpoola, a bivši branič Engleske i Manchester Uniteda Gary Neville nazvao je Chelsea ‘plavim poslom za boce od milijardu funti’.

Pochettino je smatrao da je komentar bio oštar i dodao: “On [Neville] je bio frustriran jer je Liverpool osvojio još jedan naslov. Nije pošteno optuživati ljude na ovaj način, s momčadi koja je vrlo mlada.”

Njegova bi se momčad suočila s više kritika da je ispala iz FA Cupa, ali, unatoč tome što su u velikom dijelu drugog poluvremena bili nadigrani protiv momčadi Leedsa koja je bila izvrsna, domaćini su obavili posao.

Gallagher je priznao da je Chelsea morao pozitivno odgovoriti na kritike.

“To [konačni poraz] je bilo veliko razočaranje i htjeli smo se oporaviti i dati navijačima nešto za slavlje, i uspjeli smo u tome”, rekao je Gallagher.

“Bilo je ovo stvarno teških nekoliko dana i svi su pali, ali morali smo biti sigurni da smo bili u pravu jer je bila tako važna utakmica i dečki su duboko kopali kako bi došli do pobjede.”

Što se tiče momčadi Leedsa Daniela Farkea, trebali bi biti ponosni na svoje napore i sada se usredotočiti na svoj glavni cilj osvajanja promocije natrag u Premier ligu.

Govoreći za BBC Radio 5 Live, Farke je rekao da je “vrlo ponosan” na izvedbu svoje strane, ali smatra da je Chelsea “klinički”.

“U drugom poluvremenu imali smo veći posjed, više udaraca prema golu i više očekivanih golova”, dodao je.

“Nije slučajnost da smo postigli drugi gol, htjeli smo dominirati u posjedu kako bismo ostali pri svojim uvjerenjima – puno komplimenata mojim mladim momcima.”